PROČ ANO VEGANSKÉ KOSMETICE

VEGAN  Italská Bio kosmetika I Provenzali

Vegan kosmetika  nesmí obsahovat žádné živočišné produkty, barviva, silikony, parabeny a další, a je u ní přísně zakázáno testování na zvířatech ve všech fázích výroby produktu.

Vtírat si do kůže rybí buňky, ovčí maz nebo rozdrcené brouky neboli kolagen, lanolin a shellac? Pokud jste proti, přejděte na vegan kosmetiku, která se vyrábí jen z rostlin a minerálů.
 
Všechny živočišné složky, které jsou mnohdy získávány velice krutým způsobem, je možné hravě nahradit rostlinnou alternativou. 

Etické certifikáty

Veganskou kosmetiku od té neveganské rozeznáte v drogerii díky certifikátům, které jsou uvedeny na obale. Potvrzují, že krém, šampon, kondicionér nebo třeba makeup nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné složky. Ani žádná ze složek, která je ve složení, nikdy na zvířatech testovaná nebyla. S jakými certifikáty se nejběžněji setkáváme? 
 
Výrobky označené certifikátem Vegan nebyly testovány na zvířatech a neobsahují žádné živočišné složky. Tento certifikát uděluje britská organizace Vegan Society a používá se u kosmetiky i u potravin. 
 
Jde o neoficiální označení, které výrobci na své produkty umisťují sami. Označení informuje o tom, že produkty neobsahují složky, kvůli kterým by bylo usmrceno zvíře. 

Certifikát Cruelty Free od PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) označuje výrobky, které neobsahují žádné živočišné složky a nejsou testovány na zvířatech. Dodržování stanovených podmínek však organizace nekontroluje.  

Které živočišné složky najdete v běžné kosmetice?

V běžné kosmetice, kterou si možná kupujete zcela pravidelně už roky, je mnohdy mnohem více živočišných složek, než byste hádali. Ty nejběžnější jsou:

Lanolin, kolagen, keratin, propolis, med,včelí vosk.

Vegan kosmetika vznikla pro ty, kterým není trápení a zneužívání zvířat lhostejné. Jde nejen o etický a filozofický směr. Veganská kosmetika obsahuje nejméně alergenů, je extrémně výživná a kvalitní. Suroviny pocházejí z certifikovaných farem, plantáží a manufaktur. Podporuje ekologicky šetrnou výrobu, která zaměstnává více lidí, než továrny, výroba je totiž často ruční. Kosmetika s živočišnými složkami si žádá další a další velkochovy zvířat, která jsou chována jinak než ta "na maso", a proto se více tlačí na porodnost nových a nových zvířat, která jsou zabíjela. 

Vegan kosmetika nejen šetří životy zvířat. Ale také zemi, půdu a vodu, která by jinak byla vystavena stádům zvířat. . Vegan znamená být šetrná k sobě, ostatním, zvířatům, k Zemi.